»Končni cilj mora biti odprava družbene paradigme, da šport predstavlja težavo in da večje število ur športne vzgoje predstavlja večjo obremenitev za naše otroke. Prav nasprotno, šport je rešitev in v šolskem sistemu predstavlja razbremenitev.«
»Športna infrastruktura je ponekod zelo dotrajana, šport potrebuje boljše pogoje.«
»Ne predstavljam si, kakšen kaos bi bil, če bi šolske okoliše ukinili. Mislim, da je trenutno sistem dovolj ohlapen, da če nekdo na vsak način želi otroka vpisati drugam, lahko to tudi stori.«
»Šolsko leto se začenja, to pomeni večjo koncentracijo otrok, mladostnikov v učilnicah, načrtov, kako bo potekal pouk za zdaj še ni. Gre za odgovornost vsakega posameznika, starša, da otroka, ki bi lahko bil bolan, ne pošiljajo v šolo oz. vrtec, saj bomo na ta način uspeli vzdrževati šolski sistem.«
»Dodatna ura športne vzgoje bi rešila precej težav.«
»Na osnovi dosedanjega dela v slovenskem šolskem prostoru sem prepričan, da je slovenski šolski sistem v splošnem dober.«
»Mi smo glas svojih otrok, jih ne izpostavljamo. Šolske torbe prinašamo sami in s tem sporočamo, da spadajo v šole, otroci pa v šolske klopi.«
»Lahko izvajate športne dejavnosti, kjer ste drug drugemu vsaksebi, kar pomeni, da še vedno ne izvajamo kolektivnih športov.«
»To ni usluga šolskemu sistemu.«
»Ko smo začeli preučevati sistem zagotavljanja šolske prehrane, smo ugotovili, da je zagotavljanje šolskega kosila urejeno zelo slabo – cene so različne, število otrok, ki potrebujejo šolska kosila, vedno večje, cenzus za subvencioniranje pa jih dosega vsako leto manj, niti tiste družine, ki živijo pod pragom tveganja revščine, ne.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju